5 neticami fakti par kafiju

Šodien došu ieskatu 5 ļoti interesantos faktos par kafiju un kafijas dzeršanu, kas visticamāk, ka atvērs jums acis uz to, cik liela ir kafijas industrija un cik daudz cilvēki ikdienā izvēlas kafiju, kā savu galveno dzērienu.

Kafija ir otrā pārdotākā viela

Kafijas industrija katru gad apgroza vairāk nekā 100 miljardus dolāru un tas savukārt nozīmē, ka kafija un kafijas industrija ir lielākā par tādām lietām, kā cukura industriju, zelta industriju un pat dabasgāzes industriju.

Katru gadu tiek izdzertas 500 miljardi kafijas krūzītes

Katru gadu cilvēki izdzer vairāk kā 500000000000 kafijas krūzīšu un tas nozīmē, ka katru dienu tiek izdzerts vairāk nekā 1.3 miljardi kafijas krūzīšu visā pasaule.

Ir tikai 2 kafijkoka šķirnes

Pamatā kafijas kokiem ir tikai 2 šķirnes, kas ir Arabica un Robusta, un šīs abas šķirnes ir tālāk pielāgojušās dažādiem dzīves apstākļiem. Tomēr cilvēki galvenokārt izmanto tieši Arabica kafiju, kas sastāda vairāk kā 70% no kopējā kafijas tirgus.

Somijā ir lielākie kafijas dzērāji

Tieši Skandināvu valstis ar Somiju un Zviedriju priekšgalā ir lielākās kafijas lietotājas, un šajās valstīs sadalot uz katru iedzīvotāju dzīvo vislielākie kafijas mīļotāji. Bet ASV savukārt ir kopumā visvairāk kafiju lietojošā valsts.

Amerikā vairāk kā 50% cilvēku lieto kafiju

ASV dati liecina, ka vidēji Amerikāņu kafijas dzērājs izdzer 3 līdz 4 kafijas krūzītes dienā, bet no cilvēkiem, kas vecāki par 18 gadiem vairāk kā puse lieto šo dzērienu.

Šie fakti ir tiešāk interesanti, un ceru, ka tev tie patika tikpat labi kā man. Un nu dodamies iedzert savu mīļāko kafijas tasi!