Kafija un alkohols

Šie abi ir tie dzērieni, ko cilvēki parasti vis-vairāk izmanto savas smadzeņu darbības uzlabošanā vai, lai izmainītu savu patreizējo stāvokli un sāktu domāt vai darīt visu savādāk. Kafija ir otra pasaulē visvairāk lietotais dzēriens, bet alus un cita veida alkoholiskie dzērieni ieņem nākamās vietas cilvēku iemīļotāko dzērienu topā. Bet kā tad šīs abas vielas iespaido mūsu smadzenes un kad vajadzētu lietot vienu, bet kad otru?

Alkohols

Alkoholiskie dzērieni ir populārākā narkotiskā viela pasaulē un cilvēki šo dzērienu lieto gan lai atpūstos, gan uzlabotus savu kreativitāti. Alkohols pamatā samazina mūsu priekšējās smadzeņu daļas, jeb priekšsmadzenes darbību un tādā veidā cilvēks sāk mazāk uztraukties par nenozīmīgām lietām un tāpēc var daudz labāk atpūsties un ļaut vaļu savam īstajam zvēram. Bet, lai gan šī iedarbība ir noderīga dažādās situācijās, kad nepieciešams komunicēt ar cilvēkiem, tomēr alkohols arī tiek izmantots dažādu ideju radīšanā. Aptuveni 2 alus kausi, jeb viens Litrs alus ir pietiekams daudzums, lai radītu pareizo prāta stāvokli kreatīvu ideju risināšanā un tāpēc arī bieži vien mākslinieki sākot no gleznotājiem un beidzot ar mūziķiem lieto šo vielu, lai radītu savu mākslu. Alkohols būtībā ir ļoti labs veids, kā paskatīties uz problēmu no kādas citas puses un radīt jaunas un kreatīvas idejas no tās informācijas, kas jau ir pieejama tavās smadzenēs.

Kafija

Kafija, lai gan tiek lietota, kā vienkāršs dzēriens, tomēr rada izmaiņas mūsu smadzeņu darbībā un pēc kafijas tasītes laika posmā no 15 minūtēm līdz 2 stundām cilvēks izjūt pastiprinātu koncentrāciju, uzlabotu smadzeņu darbību un protams miegainības izzušanu. Kafija satur kofeīnu, kas ir dabīga viela, kura pieķeras pie mūsu smadzeņu nervu receptoriem un tādā veidā liek tiem domāt, ka vēl ir pietiekoši daudz enerģijas, lai cilvēks normāli funkcionētu, lai gan patiesībā tā tas nav. Kafija parasti tiek lietota tad, kad ir nepieciešams paveikt kādus rutīnas darbus, kas jau iepriekš ir izplānoti, bet ja ir vajadzīga problēmu risināšana tad kafija nereti nav tas labākais līdzeklis un to labāk darīt skaidrā vai lietojot kādu citu narkotisko vielu.

Abas šīs vielas tiek plaši izmantotas un mazās devās tās var palīdzēt dažādās situācijās, bet pārāk daudz gan viena gan otra viela noteikti, ka radīs tikai problēmas. Tā kā, ja tev ir vajadzīgs atrisināt kādu problēmu vai izdomāt jaunu ideju tad vari talkā ņemt alkoholu, bet ja šī ideja ir jārealizē pēc noteikta plāna tad talkā nāks kafija.