Kafijas automāta atkaļķošana

Kafijas automāti ir ļoti noderīgas ierīces, jo tie ļauj viegli un ātri pagatavot kafijas tasīti bez liekas laika tērēšanas un liekām klapatām. Bet šie automāti bieži vien ir arī jātīra, lai pagarinātu to darbības mūžu, kā arī lai kafija vienmēr tiktu pagatavota svaiga un garšīga. Kafijas automātus vajadzētu tīrīt ir pa 300-400 kafijas krūzītēm, bet to noteikti vajadzētu darīt tiklīdz, kā sasniegtas 500 krūzītes, jo bieži vien caurulēs uzrodas kaļķis, kas var aizkavēt ūdens uzsildi un tāpēc kafija var kļūt negaršīga un ar kaļķa piejaukumu. Bieži vien kafijas automātiem ir izveidota speciāla atkaļķošanas funkcija, kas ļauj viegli un ātri veikt šo procesu, jo automāts pats automātiski veic tīrīšanu (taisot kafiju bez kafijas pupiņām) un jums ir tikai jāpievieno atkaļķošanas līdzeklis un jāizlej ūdens, kas tiek iepildīts traukā kas novietots tur, kur parasti tiek likta vai nu kafijas krūze vai arī trauks, kurā pildās gatavā kafija.

Atkaļķošanas process pašā pamatā ir viegls un arī tad, ja jūsu kafijas automātam nav šāda speciāla funkcija jums atliek tikai ūdens toverī ūdenim pievienot šo attīrīšanas līdzekli un izlaist to caur sistēmai uztaisot vismaz 5 kafijas krūzes bez kafijas. Pēc tam tas pats ir jādara arī ar tīru ūdeni, lai visas ķimikālijas izskalotos un jūs varētu turpināt lietot savu kafijas automātu bez liekas piegaršas. Šāds process parasti neaizņem vairāk kā pus stundu, bet starp tīrīšanas reizēm vajadzētu ļaut automātam atdzist, lai šis process notiktu efektīvāk. Un arī tas, kad tiek veikta tīrīšana nav tik ļoti svarīgi, un galvenais ir tas, lai tas tiktu veikts šo 500 kafijas pagatavošanas reižu laikā. Parasti datumu, kad veikt atkaļķošanu var viegli noteikt sarēķinot cik kafijas tasītes tiek dienā izlietotas un tad izrēķinot, pēc cik mēnešiem tiks sasniegta šī 300-500 kafijas krūzīšu robeža. Ja jūs ikdienā izlietojat 2 kafijas krūzītes, tad 300 kafijas jūs izveidosit aptuveni 150 dienā, kas savukārt ir 5 mēneši un pie šādas noslodzes jūs varat tīrīt savu kafijas aparātu reizi pusgadā, ar ko vajadzētu būt gana.

Tīrīšanas līdzekļi?

Noteikti viens no jautājumiem, kas parasti tiek saņemts ir tas, kādus līdzekļus izmantot šī kafijas automāta tīrīšanai un šeit atbildes no dažādiem speciālistiem atšķiras, jo, kur viens saka, ka pietiek ar vienkāršu mājas sodu, tur cits noteikti liek pirkt speciālus atkaļķošanas līdzekļus, kas bieži vien maksā pietiekoši dārgi. Protams, vislabāk ir izmantot to līdzekli, ko noteicis ir ražotājs, bet tā, kā tie nereti ir dārgi, tā drīkst lietot arī lētākus līdzekļus, bet galvenais nelietot pārāk stipru ķīmiju, jo pretējā gadījumā kafijai vēl kādu laiku var būt nepatīkama piegarša un to noteikti neviens nevēlas.

Atkaļķošanas process

Ja ir pienācis laiks veikt jūsu kafijas automāta atkaļķošanu, tad pamatā ir divas iespējas, kā tas var norisēt. Viena no tām ir ieprogrammētā mazgāšanas, jeb tīrīšanas programma, bet otrā ir vienkārši manuāli veidot kafijas tasītes bez kafijas ar šiem līdzekļiem. Nenozīmīgi no tā, kuru no šīm iespējām jūs varat izmantot, jums tik un tā kafijas automāta ūdens toverī būs jāiepilda ūdens un tam jāpievieno sausais vai slapjais attīrīšanas līdzeklis. Pēc tam jums vajadzētu izlaist šo līdzekli caur sistēmu vismaz 5 reizes, bet ja tīrīšana nav notikusi ilgāk, iespējams pat 7 reizes. Starp šīm reizēm būtu jāpaiet vismaz 5 minūtēm, lai kafijas automāts mazliet atdziest un tīrīšanai būtu labāks efekts. Kad šis process ir veikts, tad toverī jāielej atkal tīrs ūdens un tas atkal 5 līdz 7 reizes jāizlaiž caur kafijas automātu lai atbrīvotos no šīm ķimikālijām un pēc piecām reizēm jūs varat pagaršot ūdeni un, ja tam nav nekādu piejaukumu, tad šis atkaļķošanas process ir cauri un jūs atkal varat izbaudīt sava mīļākā dzēriena tasīti un pus gadu atkal neuztraukties par šo tīrīšanu.

Galvenais ir šo procesu neaizmirst pārāk ilgi, jo pretējā gadījumā ir iespējams ātri sabeigt savu kafijas automātu un tas, savukārt, var beigties ar nelabojamiem bojājumiem un jauna kafijas automāta iegādi. Tāpēc labāk ik pa laikam savu automātu iztīrīt un tādā veidā būt drošam, ka tas kalpos ilgāk un ilgtermiņā jums ietaupīt laiku, naudu un protams sniegs gardas kafijas baudu!