Kafijas mīti

Kafija un kafijas dzeršana ir tik populāra, ka šai nodarbei ir izveidojušies pat dažādi mīti, kas saistās ar šo brīnumaino dzērienu. Protams daži no tiem būs dzirdēti, bet daži varbūt liksies pilnīgi aplami, bet pamatā tad šie mīti ir šādi:

  • Kafija izārstēs paģiras – Lai gan kafija var tevi vieglāk pamodināt pēc iepriekšējās nakts izpriecām, tomēr tā var padarīt paģiras pat vēl stiprākas, jo kafija no ķermeņa izvadīs vēl vairāk ūdeni, tāpēc labāk kafijas vietā vienkārši uzņemt ūdeni!

  • Kafija ir atbildīga par bezmiegu – Lai gan pirms gulēšanas izdzerta stipras kafijas tase var nedaudz traucēt tev iemigt, tomēr no rīta iedzerta kafija uzmiegu neatstās nekādu efektu, jo kofeīna pus-sabrukšanas laiks ir 6 stundas un tas nozīmē, ka pēc 12 stundām tavā organismā paliks vairs tikai 25% no sākotnējās devas un pēc 16 stundām, kas parasti ir vidējais cilvēka nomodas laiks tev ķermenī palicis būs tikai 12.5% no sākotnējā kofeīna.

  • Kafija palīdz mācīties – Studenti bieži vien izvēlas mācīties nakts stundās un tad tiek lietots liels daudzums kafijas, bet vai kafija ne tikai palīdz palikt nomodā bet arī labāk mācīties? Pēc dažādiem zinātniskiem pētījumiem dati liecina, ka kafija patiešām nedaudz uzlabo cilvēka koncentrācijas spējas un arī atmiņu veidošanās procesu.

  • Kafija izrausa atkarību – Šis mīts pavisam noteikti ir patiess, jo tad, kad tiek lielos daudzumos lietota kafija un vienā momentā šī darbība tiek pārtraukta, tad cilvēkiem parasti ir galvas sāpes, nogurums un slikta oma, tāpēc ja grasies beigt savu kafijas lietošanas paradumu dari to lēnām, pamazām samazinot dienā uzņemto kafijas daudzumu.

  • Kafijai nav nekādu veselības veicināšanas efektu – Lai gan šie pierādījumi nav testēti formālā zinātniskā pētījumā, tomēr tiek uzskatīts, ka kafija palīdz sirdsdarbībai, uzmundrina prātu un ļauj labāk koncentrēties.

Pamatā šie mīti saistās vai un ar kafijas pārlieku labām īpašībām vai arī ar pārlieku sliktām un pa lielam tiki tie mīti, kas ir tuvāk patiesībai parasti arī ir patiesi, bet tie, kuri izklausās neticami tādi parasti arī ir.